XV GMINNY MUZYCZNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
15 MAJA 2019
W środę 15 maja 2019 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku po raz pietnasty odbył się Gminny Konkurs Muzyczny Języka Angielskiego. Jak co roku do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z gminy Czarny Dunajec. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie angielskich utworów muzycznych w jednej z dwóch kategorii: występ solowy lub w grupie muzycznej.
Głównym cele było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, wykorzystanie naturalnych talentów do zdobywania umiejętności posługiwania się tym językiem oraz nawiązywanie współpracy między szkołami w całej gminie.
Organizatorem konkursu była Monika Kalarus.
Wyniki konkursu w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum:
Grupy wokalne
I miejsce ex aequo:
- Grupa z Piekielnika w składzie: Patrycja Szczerba, Dominika Barnaś, Justyna Stafira, Nikola Barnaś, Kinga Barnaś
- Grupa z Załucznego w składzie: Anna Okarmus, Marta Naczasta, Kamila Bielańska, Izabela Rapacz, Szymon Molek
II miejsce:
- Grupa z Podszkla: składzie: Martyna Hosaniak, Kamila Spytkowska
III miejsce ex aequo:
- Grupa z Pieniążkowic w składzie: Martyna Habas, Karolina Hajnos, Jakub Wesołowski
- Grupa z Piekielnika w składzie: Seweryn Piekielnicki, Bartek Piekielnicki, Tomasz Barnaś
Soliści
I miejsce: Kinga Barnaś z Piekielnika
II miejsce: ex aequo Karolina Maśnica z Piekielnika oraz Kinga Czyrnek z Załucznego
III miejsce: ex aequo Szymon Molek z Załucznego i Zuzanna Fatla z Czerwiennego
Wyniki konkursu kategoria klas IV-VI Szkoły Podstawowej:
Kategoria klas I-III
Grupy wokalne:
I miejsce:
- Grupa z Podszkla w składzie: Anna Dziubek, Anna Hosaniak, Zofia Kusper, Lena Sikora
II miejsce:
- Grupa ze Starego Bystrego w składzie: Jakub Gąsienica, Julia Byrska, Julia Stopka, Magdalena Łowisz, Dorota Żegleń
Soliści:
I miejsce: Zofia Gawron z Pieniążkowic
II miejsce: Emilia Ledworuch z Podszkla
III miejsce: Kamila Kula ze Starego Bystrego
Kategoria klas IV-VI
Grupy wokalne:
I miejsce:
- Grupa z Piekielnika w składzie: Julia Małysa, Sabina Szymala, Wiktoria Małysa, Kinga Basisty, Patrycja Madziar
II miejsce:
- Grupa z Piekielnika w składzie: Magdalena Barnaś, Karolina Stafira
III miejsce ex aequo:
- Grupa z Pieniążkowic w składzie: Marcelina Sproch, Paulina Hajnos
- Grupa z Piekielnika w składzie: Weronika Szczepaniec, Martyna Karlak, Katarzyna Lenart, Magdalena Barnaś, Karolina Kałużna
- Grupa ze Starego Bystrego w składzie: Wiktoria Komperda, Izabela Morawa, Natalia Strama, Martyna Obrochta, Jan Adamek, Aleksandra Karwaczka
Wyróżnienie:
- Grupa ze Starego Bystrego w składzie: Sandra Szczypta, Aleksandra Skubisz, Alicja Szymusiak, Daria Kowalczyk, Maria Hyrczyk
- Grupa z Pieniążkowic w składzie: Katarzyna Dzielska, Klaudia Tyrała
Soliści:
I miejsce:
- Alicja Mierzwa z Piekielnika
II miejsce:
- Aneta Sroka ze Starego Bystrego
III miejsce ex aequo:
- Julia Styrczula z Czerwiennego
- Lidia Mleczek z Podszkla
- Nikola Kula ze Starego Bystrego
- Katarzyna Szymusiak z Załucznego
Głównym cele było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, wykorzystanie naturalnych talentów do zdobywania umiejętności posługiwania się tym językiem oraz nawiązywanie współpracy między szkołami w całej gminie.
Organizatorem konkursu była Monika Kalarus.
Wyniki konkursu w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum:
Grupy wokalne
I miejsce ex aequo:
- Grupa z Piekielnika w składzie: Patrycja Szczerba, Dominika Barnaś, Justyna Stafira, Nikola Barnaś, Kinga Barnaś
- Grupa z Załucznego w składzie: Anna Okarmus, Marta Naczasta, Kamila Bielańska, Izabela Rapacz, Szymon Molek
II miejsce:
- Grupa z Podszkla: składzie: Martyna Hosaniak, Kamila Spytkowska
III miejsce ex aequo:
- Grupa z Pieniążkowic w składzie: Martyna Habas, Karolina Hajnos, Jakub Wesołowski
- Grupa z Piekielnika w składzie: Seweryn Piekielnicki, Bartek Piekielnicki, Tomasz Barnaś
Soliści
I miejsce: Kinga Barnaś z Piekielnika
II miejsce: ex aequo Karolina Maśnica z Piekielnika oraz Kinga Czyrnek z Załucznego
III miejsce: ex aequo Szymon Molek z Załucznego i Zuzanna Fatla z Czerwiennego
Wyniki konkursu kategoria klas IV-VI Szkoły Podstawowej:
Kategoria klas I-III
Grupy wokalne:
I miejsce:
- Grupa z Podszkla w składzie: Anna Dziubek, Anna Hosaniak, Zofia Kusper, Lena Sikora
II miejsce:
- Grupa ze Starego Bystrego w składzie: Jakub Gąsienica, Julia Byrska, Julia Stopka, Magdalena Łowisz, Dorota Żegleń
Soliści:
I miejsce: Zofia Gawron z Pieniążkowic
II miejsce: Emilia Ledworuch z Podszkla
III miejsce: Kamila Kula ze Starego Bystrego
Kategoria klas IV-VI
Grupy wokalne:
I miejsce:
- Grupa z Piekielnika w składzie: Julia Małysa, Sabina Szymala, Wiktoria Małysa, Kinga Basisty, Patrycja Madziar
II miejsce:
- Grupa z Piekielnika w składzie: Magdalena Barnaś, Karolina Stafira
III miejsce ex aequo:
- Grupa z Pieniążkowic w składzie: Marcelina Sproch, Paulina Hajnos
- Grupa z Piekielnika w składzie: Weronika Szczepaniec, Martyna Karlak, Katarzyna Lenart, Magdalena Barnaś, Karolina Kałużna
- Grupa ze Starego Bystrego w składzie: Wiktoria Komperda, Izabela Morawa, Natalia Strama, Martyna Obrochta, Jan Adamek, Aleksandra Karwaczka
Wyróżnienie:
- Grupa ze Starego Bystrego w składzie: Sandra Szczypta, Aleksandra Skubisz, Alicja Szymusiak, Daria Kowalczyk, Maria Hyrczyk
- Grupa z Pieniążkowic w składzie: Katarzyna Dzielska, Klaudia Tyrała
Soliści:
I miejsce:
- Alicja Mierzwa z Piekielnika
II miejsce:
- Aneta Sroka ze Starego Bystrego
III miejsce ex aequo:
- Julia Styrczula z Czerwiennego
- Lidia Mleczek z Podszkla
- Nikola Kula ze Starego Bystrego
- Katarzyna Szymusiak z Załucznego