KONKURS CZYTELNICZY
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
W PIENIĄŻKOWICACH
Dnia 21 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Pieniążkowicach odbyły się dwa konkursy: czytelniczy i pięknego czytania.
W konkursie czytelniczym dotyczącym znajomości książek Jana Brzechwy,w grupie wiekowej II - III SP,wygrała Natalia Czop z klasy II a SP w Piekielniku (opiekun: mgr Grażyna Tyrybon),natomiast w grupie wiekowej IV - VI drugie miejsce zajęła Justyna Stafira z klasy IV a SP w Piekielniku (opiekun: mgr Maria Zahora).
Z kolei w III Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania w klasach młodszych trzecie miejsce przypadło Natalii Czop,zaś w grupie starszych dzieci również trzecie miejsce - Justynie Stafirze.
Tekst: mgr Maria Zahora
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
W PIENIĄŻKOWICACH
Dnia 21 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Pieniążkowicach odbyły się dwa konkursy: czytelniczy i pięknego czytania.
W konkursie czytelniczym dotyczącym znajomości książek Jana Brzechwy,w grupie wiekowej II - III SP,wygrała Natalia Czop z klasy II a SP w Piekielniku (opiekun: mgr Grażyna Tyrybon),natomiast w grupie wiekowej IV - VI drugie miejsce zajęła Justyna Stafira z klasy IV a SP w Piekielniku (opiekun: mgr Maria Zahora).
Z kolei w III Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania w klasach młodszych trzecie miejsce przypadło Natalii Czop,zaś w grupie starszych dzieci również trzecie miejsce - Justynie Stafirze.
Tekst: mgr Maria Zahora
IX Literacki Konkurs im. Św. Brata Alberta
w ZSPiG w Sierockiem
Temat: Czy Twoim zdaniem słowa Św. Brata Alberta: "Iść zawsze naprzód,choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich" są nadal aktualne? Swoje przemyślenia wyraź w dowolnej formie literackiej.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Kornelia Chowaniec - klasa I "b" G
II miejsce: Patrycja Siodłak - klasa II "b" G
III miejsce: Natalia Karkula - klasa II "b" G
III miejsce: Dominika Zarosiak - klasa V SP
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Termin: 13 czerwca 2014 roku
Szczebel powiatowy
w ZSPiG w Sierockiem
Temat: Czy Twoim zdaniem słowa Św. Brata Alberta: "Iść zawsze naprzód,choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich" są nadal aktualne? Swoje przemyślenia wyraź w dowolnej formie literackiej.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Kornelia Chowaniec - klasa I "b" G
II miejsce: Patrycja Siodłak - klasa II "b" G
III miejsce: Natalia Karkula - klasa II "b" G
III miejsce: Dominika Zarosiak - klasa V SP
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Termin: 13 czerwca 2014 roku
Szczebel powiatowy
Konkurs Recytatorski "POLSCY NOBLIŚCI" w Poroninie
Wyniki konkursu:
I miejsce: Karolina Siodłak - kl. I "b" G
I miejsce: Paulina Pajda - kl. II "b" G
I miejsce: Mateusz Szczerba - kl. II "b" G
II miejsce: Natalia Stefko - kl. I "b" G
wyróżnienie: Natalia Kluska - kl. II "b" G
wyróżnienie: Natalia Szczerba - kl. II "b" G
udział: Kinga Żądlak - kl. II "b" G
udział: Izabella Czepiel - kl. III "b" G
Termin konkursu: 21 maja 2014 roku
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Szczebel konkursu: powiatowy
Organizatorzy konkursu: Gminna Biblioteka Publiczna w Poroninie
Filie: w Murzasichlu, Nowem Bystrem, Zębie
Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem
Cele konkursu:
upowszechnianie twórczości Polskich Noblistów poprzez jej recytację,
uwrażliwienie na piękno poetyckiego słowa,
rozwijanie zainteresowań i zdolności recytatorskich.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Karolina Siodłak - kl. I "b" G
I miejsce: Paulina Pajda - kl. II "b" G
I miejsce: Mateusz Szczerba - kl. II "b" G
II miejsce: Natalia Stefko - kl. I "b" G
wyróżnienie: Natalia Kluska - kl. II "b" G
wyróżnienie: Natalia Szczerba - kl. II "b" G
udział: Kinga Żądlak - kl. II "b" G
udział: Izabella Czepiel - kl. III "b" G
Termin konkursu: 21 maja 2014 roku
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Szczebel konkursu: powiatowy
Organizatorzy konkursu: Gminna Biblioteka Publiczna w Poroninie
Filie: w Murzasichlu, Nowem Bystrem, Zębie
Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem
Cele konkursu:
upowszechnianie twórczości Polskich Noblistów poprzez jej recytację,
uwrażliwienie na piękno poetyckiego słowa,
rozwijanie zainteresowań i zdolności recytatorskich.
SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY GWAROWYCH
TEKSTÓW LITERATURY REGIONALNEJ dla klas I - VI SP
W wyniku przeprowadzenia Szkolnego Konkursu Czytelniczego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej komisja w składzie:
mgr Bożena Szuba
mgr Katarzyna Guziak
mgr Robert Piszcz
przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
-- w klasach I - III :
I miejsce: Seweryn Piekielnicki - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
II miejsce: Weronika Kadaś - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
II miejsce: Bartłomiej Piekielnicki
III miejsce: Natalia Kąś - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
IV miejsce: Ewelina Brenkus
V miejsce: Dawid Śmiech - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
VI miejsce: Dominik Tomasik
VII miejsce: Mateusz Szczerba
VIII miejsce:Patrycja Dziubek
-- w klasach IV - VI :
I miejsce: Karolina Kotlarz - kl.VI b opiekun: mgr Bożena Szuba
II miejsce: Ewelina Błachuta - kl.V opiekun: mgr Robert Piszcz
III miejsce: Agata Wesołowska - kl.V opiekun: mgr Robert Piszcz
wyróżnienie: Aleksandra Rokicka - kl.VI a opiekun: mgr Bożena Szuba
Termin konkursu: 12 maja 2014 roku
Organizator konkursu: mgr Maria Stasiowska i mgr Bożena Szuba
Tekst sporządził: mgr Robert Piszcz
TEKSTÓW LITERATURY REGIONALNEJ dla klas I - VI SP
W wyniku przeprowadzenia Szkolnego Konkursu Czytelniczego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej komisja w składzie:
mgr Bożena Szuba
mgr Katarzyna Guziak
mgr Robert Piszcz
przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
-- w klasach I - III :
I miejsce: Seweryn Piekielnicki - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
II miejsce: Weronika Kadaś - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
II miejsce: Bartłomiej Piekielnicki
III miejsce: Natalia Kąś - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
IV miejsce: Ewelina Brenkus
V miejsce: Dawid Śmiech - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
VI miejsce: Dominik Tomasik
VII miejsce: Mateusz Szczerba
VIII miejsce:Patrycja Dziubek
-- w klasach IV - VI :
I miejsce: Karolina Kotlarz - kl.VI b opiekun: mgr Bożena Szuba
II miejsce: Ewelina Błachuta - kl.V opiekun: mgr Robert Piszcz
III miejsce: Agata Wesołowska - kl.V opiekun: mgr Robert Piszcz
wyróżnienie: Aleksandra Rokicka - kl.VI a opiekun: mgr Bożena Szuba
Termin konkursu: 12 maja 2014 roku
Organizator konkursu: mgr Maria Stasiowska i mgr Bożena Szuba
Tekst sporządził: mgr Robert Piszcz
"LEKTURY JANA BRZECHWY"
SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS IV - VI
W wyniku przeprowadzenia szkolnego etapu Konkursu Czytelniczego dla klas IV - VI komisja w składzie:
mgr Maria Zahora
i mgr Robert Piszcz
przyznała uczestnikom następujące miejsca:
I miejsce: Justyna Stafira - kl.IV a opiekun: mgr Maria Zahora
II miejsce: Karolina Kotlarz - kl.VI b opiekun: mgr Bożena Szuba
III miejsce: Maria Kąś - kl.VI b opiekun: mgr Bożena Szuba
IV miejsce: Oliwia Barnaś - kl.VI b opiekun: mgr Bożena Szuba
V miejsce: Anna Pawlak - kl.IV a opiekun: mgr Maria Zahora
VI miejsce: Angelika Grela - kl.V opiekun: mgr Robert Piszcz
Termin konkursu: 6 maja 2014 roku
Organizator konkursu: mgr Maria Zahora
Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas IV - VI szkół podstawowych z terenu Gminy Czarny Dunajec odbył się dnia 16 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Pieniążkowicach.
Naszą szkołę reprezentowała Justyna Stafira z klasy IV a.
TWÓRCZOŚĆ JANA BRZECHWY -
SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II - III SP
Wyniki konkursu:
I miejsce: Natalia Czop - kl.II a opiekun: mgr Grażyna Tyrybon
II miejsce: Weronika Kadaś - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
III miejsce: Karolina Barnaś - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Pozostałe osoby uzyskały kolejne miejsca:
Agnieszka Tomasik - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Karolina Kotlarczyk - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Dawid Śmiech - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
Klaudia Buroń - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Róża Chwistek - kl.II b opiekun: mgr Agnieszka Limanówka
Julia Pilch - kl.II b opiekun: mgr Agnieszka Limanówka
Natalia Kąś - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Magdalena Szuba - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Seweryn Piekielnicki - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
Katarzyna Buroń - kl.II b opiekun: mgr Agnieszka Limanówka
Karolina Bysiek - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Klaudia Świętek - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Termin konkursu: 7 maja 2014 roku
Organizator konkursu: mgr Maria Stasiowska
Tekst sporządził: mgr Robert Piszcz
SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS IV - VI
W wyniku przeprowadzenia szkolnego etapu Konkursu Czytelniczego dla klas IV - VI komisja w składzie:
mgr Maria Zahora
i mgr Robert Piszcz
przyznała uczestnikom następujące miejsca:
I miejsce: Justyna Stafira - kl.IV a opiekun: mgr Maria Zahora
II miejsce: Karolina Kotlarz - kl.VI b opiekun: mgr Bożena Szuba
III miejsce: Maria Kąś - kl.VI b opiekun: mgr Bożena Szuba
IV miejsce: Oliwia Barnaś - kl.VI b opiekun: mgr Bożena Szuba
V miejsce: Anna Pawlak - kl.IV a opiekun: mgr Maria Zahora
VI miejsce: Angelika Grela - kl.V opiekun: mgr Robert Piszcz
Termin konkursu: 6 maja 2014 roku
Organizator konkursu: mgr Maria Zahora
Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas IV - VI szkół podstawowych z terenu Gminy Czarny Dunajec odbył się dnia 16 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Pieniążkowicach.
Naszą szkołę reprezentowała Justyna Stafira z klasy IV a.
TWÓRCZOŚĆ JANA BRZECHWY -
SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II - III SP
Wyniki konkursu:
I miejsce: Natalia Czop - kl.II a opiekun: mgr Grażyna Tyrybon
II miejsce: Weronika Kadaś - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
III miejsce: Karolina Barnaś - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Pozostałe osoby uzyskały kolejne miejsca:
Agnieszka Tomasik - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Karolina Kotlarczyk - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Dawid Śmiech - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
Klaudia Buroń - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Róża Chwistek - kl.II b opiekun: mgr Agnieszka Limanówka
Julia Pilch - kl.II b opiekun: mgr Agnieszka Limanówka
Natalia Kąś - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Magdalena Szuba - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Seweryn Piekielnicki - kl.III b opiekun: mgr Ewa Bolek
Katarzyna Buroń - kl.II b opiekun: mgr Agnieszka Limanówka
Karolina Bysiek - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Klaudia Świętek - kl.III a opiekun: mgr Renata Leja
Termin konkursu: 7 maja 2014 roku
Organizator konkursu: mgr Maria Stasiowska
Tekst sporządził: mgr Robert Piszcz
MIĘDZYKLASOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Dnia 10 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Konkurs Ortograficzny.
Wyniki są następujące:
I miejsce - Kornelia Chowaniec -- kl. I "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
II miejsce - Patrycja Śmiech -- kl.III "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Uczennice te wezmą udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 15 maja 2014 roku (czwartek) o godz. 12.00 w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem.
Kolejne miejsca zajęli:
Paweł Sarniak - kl.III "b" G N-l przygotowujący: mgr Bożena Szuba
Sylwia Maśnica - kl.II "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Olga Kubińska - kl.I "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Kinga Kąś - kl.II "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Łukasz Sarniak - kl.I "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Magdalena Maciasz - kl.II "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Dominika Spiszak - kl.II "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Anna Dmuchacz - kl.II "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Justyna Kotlarczyk - kl.III "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Patrycja Spiszak - kl.III "b" G N-l przygotowujący: mgr Bożena Szuba
Bartosz Kałużny - kl.II "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Wojciech Kusper - kl.I "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Karolina Siodłak - kl.I "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Klaudia Kapuściak - kl.I "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Natalia Podczerwińska - kl.I "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Justyna Hosaniak - kl.III "b" G N-l przygotowujący: mgr Bożena Szuba
Agata Szczerba - kl.III "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Przygotowanie i przeprowadzenie etapu szkolnego:
mgr Maria Zahora
Sporządził: mgr Robert Piszcz
Dnia 10 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Konkurs Ortograficzny.
Wyniki są następujące:
I miejsce - Kornelia Chowaniec -- kl. I "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
II miejsce - Patrycja Śmiech -- kl.III "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Uczennice te wezmą udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 15 maja 2014 roku (czwartek) o godz. 12.00 w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem.
Kolejne miejsca zajęli:
Paweł Sarniak - kl.III "b" G N-l przygotowujący: mgr Bożena Szuba
Sylwia Maśnica - kl.II "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Olga Kubińska - kl.I "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Kinga Kąś - kl.II "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Łukasz Sarniak - kl.I "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Magdalena Maciasz - kl.II "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Dominika Spiszak - kl.II "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Anna Dmuchacz - kl.II "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Justyna Kotlarczyk - kl.III "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Patrycja Spiszak - kl.III "b" G N-l przygotowujący: mgr Bożena Szuba
Bartosz Kałużny - kl.II "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Wojciech Kusper - kl.I "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Karolina Siodłak - kl.I "b" G N-l przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Klaudia Kapuściak - kl.I "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Natalia Podczerwińska - kl.I "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Justyna Hosaniak - kl.III "b" G N-l przygotowujący: mgr Bożena Szuba
Agata Szczerba - kl.III "a" G N-l przygotowujący: mgr Maria Zahora
Przygotowanie i przeprowadzenie etapu szkolnego:
mgr Maria Zahora
Sporządził: mgr Robert Piszcz
Konkurs Literacki "To Lubię!"
TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA w Niedzicy
I miejsce: Paulina Pajda klasa II "b" G
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00 w dniu 9 kwietnia 2014 roku.Od początku istnienia odbywa się on pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łapsze Niżne pana Pawła Dziubana oraz we współpracy z Klubem Literackim Tra - WERS z Zakopanego.W tym roku do grona współorganizatorów zaproszeni zostali członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Spisza i Okolicy.Tegoroczna edycja cieszyła się szczególnym zainteresowaniem.Zgłoszono 25 tekstów poetyckich napisanych przez uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z Zakopanego, Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Murzasichla, Krościenka nad Dunajcem, Niedzicy, Frydmana, Ochotnicy Górnej, Lipnicy Wielkiej i z Piekielnika. Jurorzy, członkowie Klubu Literackiego Tra - WERS oraz Stowarzyszenia Rozwoju Spisza i Okolicy, postanowili nagrodzić utwór "Bajka" Pauliny Pajdy z klasy II "b" G.Uczennica otrzymała atrakcyjne nagrody zarówno pod względem ilości,jak i jakości.
W konkursie wzięła udział także Izabella Czepiel z klasy III "b" G.
XII Konkurs „Słowem i pędzlem malowane”
im. Heleny i Antoniego Zachemskich
w Białym Dunajcu w ZSPiG nr 1
Konkurs powiatowy
Szkoła podstawowa:
III miejsce: Weronika Basisty – kl. V – praca pt. „Życie na Podhalu”
wyróżnienie: Gabriela Szlachta – kl. V – recytacja gwarą
Gimnazjum:
II miejsce: Natalia Kluska – kl. II „b” G – praca pt. „Jest takie miejsce...”
II miejsce: Paulina Pajda – kl. II „b” G – recytacja gwarą
III miejsce: Natalia Kluska – kl. II „b” G – recytacja gwarą
I. Organizator konkursu:
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 oraz Rada Gminy w Białym Dunajcu
II. Cel konkursu:
1) Uczczenie pamięci Heleny Zachemskiej i Antoniego Zachemskiego,
2) Popularyzacja wiedzy o regionie.
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA w Niedzicy
I miejsce: Paulina Pajda klasa II "b" G
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00 w dniu 9 kwietnia 2014 roku.Od początku istnienia odbywa się on pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łapsze Niżne pana Pawła Dziubana oraz we współpracy z Klubem Literackim Tra - WERS z Zakopanego.W tym roku do grona współorganizatorów zaproszeni zostali członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Spisza i Okolicy.Tegoroczna edycja cieszyła się szczególnym zainteresowaniem.Zgłoszono 25 tekstów poetyckich napisanych przez uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z Zakopanego, Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Murzasichla, Krościenka nad Dunajcem, Niedzicy, Frydmana, Ochotnicy Górnej, Lipnicy Wielkiej i z Piekielnika. Jurorzy, członkowie Klubu Literackiego Tra - WERS oraz Stowarzyszenia Rozwoju Spisza i Okolicy, postanowili nagrodzić utwór "Bajka" Pauliny Pajdy z klasy II "b" G.Uczennica otrzymała atrakcyjne nagrody zarówno pod względem ilości,jak i jakości.
W konkursie wzięła udział także Izabella Czepiel z klasy III "b" G.
XII Konkurs „Słowem i pędzlem malowane”
im. Heleny i Antoniego Zachemskich
w Białym Dunajcu w ZSPiG nr 1
Konkurs powiatowy
Szkoła podstawowa:
III miejsce: Weronika Basisty – kl. V – praca pt. „Życie na Podhalu”
wyróżnienie: Gabriela Szlachta – kl. V – recytacja gwarą
Gimnazjum:
II miejsce: Natalia Kluska – kl. II „b” G – praca pt. „Jest takie miejsce...”
II miejsce: Paulina Pajda – kl. II „b” G – recytacja gwarą
III miejsce: Natalia Kluska – kl. II „b” G – recytacja gwarą
I. Organizator konkursu:
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 oraz Rada Gminy w Białym Dunajcu
II. Cel konkursu:
1) Uczczenie pamięci Heleny Zachemskiej i Antoniego Zachemskiego,
2) Popularyzacja wiedzy o regionie.
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
XIV Gminny Konkurs Recytatorski Twórczości
Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Twórców Podhala
Udział w konkursie:
1) Ewelina Szymusiak – kl. IV „b” SP
2) Alicja Otrębiak – kl. V SP
3) Maria Czepiel – kl. I „b” G
4) Paulina Pajda – kl. II „b” G
5) Natalia Kluska – kl. II „b” G
/termin: 04.03.2014 r./
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Organizatorem konkursu jest Gminne Gimnazjum nr 2 im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Ludźmierzu.
Celem konkursu jest:
1) Uczczenie pamięci Piewcy Tatrzańskiej Ziemi, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, urodzonego w Ludźmierzu;
2) Kultywowanie tradycji i pamięci innych poetów Podhala;
3) Rozbudzanie wrażliwości artystycznej i intelektualnej u dzieci i młodzieży;
4) Ukształtowanie umiejętności pięknej recytacji z właściwym zrozumieniem treści utworu.
Kryterium oceny stanowiło:
- pamięciowe opanowanie tekstu;
- dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika;
- właściwa interpretacja;
- kultura słowa i poprawność językowa;
- ogólny wyraz artystyczny.
XXXIV Konkurs Literacki im. Piotra Borowego w Jabłonce
Udział w konkursie:
1) Julia Barnaś – kl. V SP
2) Dominika Zarosiak – kl. V SP
3) Sylwia Maśnica – kl. II „b” G
4) Patrycja Siodłak – kl. II „b” G
5) Natalia Kluska – kl. II „b” G
6) Mateusz Szczerba – kl. II „b” G
/termin: 13.12.2013 r./
Organizatorem konkursu jest Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce oraz Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Temat związany jest z twórczością literacką Orawy i uwzględnia jej historię, religię, filozofię, obrzędy świeckie, zabytki, kulturę, folklor, śpiew, muzykę, taniec. Nasi uczniowie podjęli trud napisania pracy gwarą i językiem literackim. Były to utwory liryczne, ale także teksty prozatorskie. Jury konkursu oceniało w skali od 1 do 10 punktów następujące elementy: regionalizm, patriotyzm, wartość artystyczną, język.
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Gminne eliminacje do finału
XXXVIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy
im. Andrzeja Skupnia-Florka w Białym Dunajcu
Wyróżnienie: Klaudia Kotlarczyk – kl. I „a” G
Cel Przeglądu:
1) Zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą regionu i pięknem gwary.
2) Uczczenie pamięci poety ze Stołowego – Andrzeja Skupnia-Florka i popularyzacja jego twórczości.
Organizatorem eliminacji gminnych jest Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu. Impreza miała miejsce w Sali widowiskowej CKIP (remiza OSP) w Czarnym Dunajcu. Uczniowie naszej szkoły otrzymali od organizatorów pochwałę za to, że są w tak dużej ilości (10 osób) i za to, że w ogóle są na tym konkursie. Każdy z nich wspaniale prezentował się w stroju regionalnym, wygłaszając gwarą utwór Andrzeja Skupnia-Florka bądź innego poety powiatu nowotarskiego lub tatrzańskiego.
/termin: 12.12.2013 r./
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Konkurs recytatorsko-literacki
w ramach XX-go Jubileuszowego
Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu
Poezja: I miejsce: Edyta Wesołowska – kl. V SP
II miejsce: Julia Barnaś – kl. V SP
Proza: II miejsce: Ewelina Błachuta – kl. V SP
Proza: I miejsce: Kinga Kąś – kl. II „b” G
III miejsce: Józef Wesołowski – kl. II „b” G
III miejsce: Patryk Brynczka – kl. I „b” G
Poezja: I miejsce: Natalia Karkula – kl. II „b” G
III miejsce: Paulina Pajda – kl. II „b” G
III miejsce: Sylwia Maśnica – kl. II „b” G
Wyróżnienie: Konrad Król – kl. II „b” G
wyróżnienia: Zuzanna Federak - kl. IV b, Angelika Grela - kl. V, Patryk Brynczka - kl. I b G
Organizatorzy Festiwalu Papieskiego to:
- Urząd Gminy Biały Dunajec
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu
- Związek Podhalan O/Biały Dunajec
Przegląd rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojca Świętego bł. Jana Pawła II z prośbą o rychłą kanonizację w Kościele Parafialnym pod wezwaniem NMP Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. W roku 2013 Festiwal odbywał się pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Jury zwróciło uwagę na profesjonalizm twórczości literackiej uczniów z Piekielnika, a także doceniło interpretację utworów poetyckich prezentowanych przez naszą młodzież.
/termin: 22.10.2013 r./
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Twórców Podhala
Udział w konkursie:
1) Ewelina Szymusiak – kl. IV „b” SP
2) Alicja Otrębiak – kl. V SP
3) Maria Czepiel – kl. I „b” G
4) Paulina Pajda – kl. II „b” G
5) Natalia Kluska – kl. II „b” G
/termin: 04.03.2014 r./
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Organizatorem konkursu jest Gminne Gimnazjum nr 2 im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Ludźmierzu.
Celem konkursu jest:
1) Uczczenie pamięci Piewcy Tatrzańskiej Ziemi, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, urodzonego w Ludźmierzu;
2) Kultywowanie tradycji i pamięci innych poetów Podhala;
3) Rozbudzanie wrażliwości artystycznej i intelektualnej u dzieci i młodzieży;
4) Ukształtowanie umiejętności pięknej recytacji z właściwym zrozumieniem treści utworu.
Kryterium oceny stanowiło:
- pamięciowe opanowanie tekstu;
- dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika;
- właściwa interpretacja;
- kultura słowa i poprawność językowa;
- ogólny wyraz artystyczny.
XXXIV Konkurs Literacki im. Piotra Borowego w Jabłonce
Udział w konkursie:
1) Julia Barnaś – kl. V SP
2) Dominika Zarosiak – kl. V SP
3) Sylwia Maśnica – kl. II „b” G
4) Patrycja Siodłak – kl. II „b” G
5) Natalia Kluska – kl. II „b” G
6) Mateusz Szczerba – kl. II „b” G
/termin: 13.12.2013 r./
Organizatorem konkursu jest Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce oraz Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. Temat związany jest z twórczością literacką Orawy i uwzględnia jej historię, religię, filozofię, obrzędy świeckie, zabytki, kulturę, folklor, śpiew, muzykę, taniec. Nasi uczniowie podjęli trud napisania pracy gwarą i językiem literackim. Były to utwory liryczne, ale także teksty prozatorskie. Jury konkursu oceniało w skali od 1 do 10 punktów następujące elementy: regionalizm, patriotyzm, wartość artystyczną, język.
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Gminne eliminacje do finału
XXXVIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy
im. Andrzeja Skupnia-Florka w Białym Dunajcu
Wyróżnienie: Klaudia Kotlarczyk – kl. I „a” G
Cel Przeglądu:
1) Zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą regionu i pięknem gwary.
2) Uczczenie pamięci poety ze Stołowego – Andrzeja Skupnia-Florka i popularyzacja jego twórczości.
Organizatorem eliminacji gminnych jest Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu. Impreza miała miejsce w Sali widowiskowej CKIP (remiza OSP) w Czarnym Dunajcu. Uczniowie naszej szkoły otrzymali od organizatorów pochwałę za to, że są w tak dużej ilości (10 osób) i za to, że w ogóle są na tym konkursie. Każdy z nich wspaniale prezentował się w stroju regionalnym, wygłaszając gwarą utwór Andrzeja Skupnia-Florka bądź innego poety powiatu nowotarskiego lub tatrzańskiego.
/termin: 12.12.2013 r./
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz
Konkurs recytatorsko-literacki
w ramach XX-go Jubileuszowego
Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu
Poezja: I miejsce: Edyta Wesołowska – kl. V SP
II miejsce: Julia Barnaś – kl. V SP
Proza: II miejsce: Ewelina Błachuta – kl. V SP
Proza: I miejsce: Kinga Kąś – kl. II „b” G
III miejsce: Józef Wesołowski – kl. II „b” G
III miejsce: Patryk Brynczka – kl. I „b” G
Poezja: I miejsce: Natalia Karkula – kl. II „b” G
III miejsce: Paulina Pajda – kl. II „b” G
III miejsce: Sylwia Maśnica – kl. II „b” G
Wyróżnienie: Konrad Król – kl. II „b” G
wyróżnienia: Zuzanna Federak - kl. IV b, Angelika Grela - kl. V, Patryk Brynczka - kl. I b G
Organizatorzy Festiwalu Papieskiego to:
- Urząd Gminy Biały Dunajec
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu
- Związek Podhalan O/Biały Dunajec
Przegląd rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojca Świętego bł. Jana Pawła II z prośbą o rychłą kanonizację w Kościele Parafialnym pod wezwaniem NMP Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. W roku 2013 Festiwal odbywał się pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Jury zwróciło uwagę na profesjonalizm twórczości literackiej uczniów z Piekielnika, a także doceniło interpretację utworów poetyckich prezentowanych przez naszą młodzież.
/termin: 22.10.2013 r./
Nauczyciel przygotowujący: mgr Robert Piszcz